Paweł Niemczyk

Radca Prawny, adwokat

Prawnik. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Radca prawny od 2009 r. związany z Kancelarią Riwerscy. Jestem również wpisany na listę adwokatów Częstochowsko – Piotrkowskiej Izby Adwokackiej.

Tradycyjnie zawód prawnika kojarzy się przede wszystkim z ekspertem od przepisów prawa, który reprezentuje interesy klientów w sądach czy urzędach. Jednak współcześnie prawnik musi stać się kimś więcej – doradcą i biznesowym partnerem, wspierającym przedsiębiorcę zarówno przy budowaniu firmy, jak i w jej codziennym funkcjonowaniu.

Z doświadczenia wiem, że znajomość prawa jest jednym z filarów sprawnie funkcjonującego biznesu na każdym etapie jego rozwoju. Źródłem większości problemów prawnych jest mylne wyobrażenie co do obowiązujących przepisów prawa, lub wręcz ich nieznajomość.  Świadomość prawna w biznesie pozostaje niedocenianym aspektem funkcjonowania przedsiębiorstwa.  Trudno się temu dziwić – błyskawiczny tryb wprowadzania zmian w naszym prawie sprawia, że samo zapoznanie się z nimi wymaga poświęcenia około trzech i pół godziny dziennie. Stopień skomplikowania naszych przepisów wymaga  wsparcia biznesu ze strony prawnika.

Dostrzegając ten problem postanowiłem dzielić się wiedzą prawniczą i w ten sposób wspierać przedsiębiorców.

Zostaw Komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.